Рослини та домашні улюбленці.
Як обрати нетоксичну рослину без шкоди для здоровʼя?
Важливо переконатися, що рослина, яку ви придбали, нетоксична та не несе небезпеку для котів чи собак.
Термін «отруйні рослини» зазвичай означає види, які виробляють токсичний сік, який зазвичай міститься в листі для захисту. Однак ми маємо вас запевнити, що коли ми пишемо «токсичні рослини», ми не маємо на увазі, що сама їх присутність є небезпечною для тварин або нас самих у будинку. Переважна більшість отруйних кімнатних рослин виявляє свою токсичну дію лише після споживання. Якщо ваші домашні тварини не цікавляться рослинами, ви можете сміливо вирощувати токсичні рослини в горщиках
Чому ж кімнатні рослини такі привабливі для тварин?
Собаки кусають або їдять листя, коли зляться, нудьгують або відчувають стрес.
Коти в природі вживають листя в їжу тому що трава допомагає позбутися неперетравлюваних речовин, наприклад, шерсті.
Гризуни та більшість дрібних тварин схильні без причини гризти будь-які предмети навколо них.
Твердження, ніби тварини інстинктивно відчувають, що їм корисно і що шкодить, – не зовсім правильне. Протягом багатьох років співіснування домашніх тварин з людиною, вони загубили природні здібності розпізнавати, що їм корисно, а що для них отруйно. Плюс, аби тварині розпізнавати, їй потрібно це спробувати, тоді вже будуть певні, як і в людини, здатності вирізняти, що хороше, а що – ні. А ці “проби” часто закінчуються у веткабінетах
Особливо це стосується кішок, які, як відомо, люблять пожувати молоді листочки рослини. Не байдужі до зелені і домашні птахи (папуги, канарки та ін.) Щоб з домашнім улюбленцем не трапилося лиха, необхідно ретельно переглянути свою колекцію кімнатних рослин.
З малечку звертайте увагу на те, чим грається ваш домашній улюбленець: іграшками чи вазонами. Коли ви побачили, що кішка чи собака почали проявляти увагу до рослини, негайно реагуйте на це.
Ще один чудовий спосіб захистити кімнатні квіти від тварин – використовувати природні прянощі. Посипання кориці навколо основи рослин може відлякати тварин від рослин. Шкірки цитрусових або кавову гущу також можна використовувати, як природні відлякувачі. Важливо часто замінювати ці репеленти, оскільки з часом їхня ефективність знижується.